ÜLLE SAKARIAS, koori dirigent alates 2013. aastast

 

Ülle õppis dirigendiks Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning Tallinna Konservatooriumis (nüüd EMTA). Ta on töötanud kooridirigeerimise lektorina ja juhatanud meeskoori Gaudeamus, TÜ Tartu Õpetajate Seminari naiskoori, korp! Sakala meeskoori, Korp! Filiae Patriae naiskoori ja praegu juhatab ka segakoori "Serviti" ning Äksi segakoori. VI kategooria koorijuht.

 

Tiiu Sinipalu

TIIU IVANOVA (SINIPALU), koori dirigent 2013 - 2016.

Tiiu alustas dirigenditeed Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, kus tema õpetajaks oli Vaike Uibopuu. 2007. aastal jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Ants Sootsi käe all. Tiiu on juhatanud Kammernaiskoori Sireen. 

 

Vaike uibopuu

VAIKE UIBOPUU, koori asutaja (1992), dirigeeris koori kuni 2013. aastani, audirigent (2015).

Maestra Vaike Uibopuu, tunnustatud koorijuht ja Eesti üldlaulupidude esimene naisjuht, eesti naiskoorilaulu, Tartu ja Lõuna-Eesti koorimuusika eestvedaja, seisis esmakordselt laulupeokoori ees juba 14aastaselt Võrumaal, Urvastes. Ta oli Tartu Ülikooli Kammerkoori asutajaid ja dirigent. Tema käe all laulis Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor 42 aastat ja tõusis sel ajal Eesti parimaks naiskooriks, tunnustust võideti mitmetel rahvusvahelistel Euroopa Grand Prix’ sarja kuuluvatel konkurssidel ning salvestati palju, peamiselt eesti koorimuusikat.

Vaike Uibopuu viljakast pedagoogitegevusest Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis annavad tunnistust tema dirigeerimisklassis õppinud Triin Koch, Ain Tarro, Tiiu Sinipalu, Airi Liiva, Riina Airenne, Vilve Maide, ja paljud teised muusikud. Vaike õppis Tartu Muusikakoolis Laine Karindi ja Roland Laasmäe ning Tallinna Konservatooriumis Arvo Ratassepa käe all. Vaike on tunnistatud koorikonkurssidel korduvalt parimaks dirigendiks.

Vaike juhatatud koorid ja tema pedagoogitöö on tublisti tugevdanud Tartu kui kõrge koorikultuuriga linna mainet ja kogunud tunnustust nii Eestis kui raja taga. Tema oskus tuua esile naishäälte sära ja rikkalikke kõlavarjundeid on võitnud naiskoorilaulule palju uusi austajaid. Tänu tema musikaalsusele, töökusele, suurepärasele repertuaarivalikule ja väljenduslikkusele pakuvad tema kontserdid elamust nii lauljaile kui ka kuulajaile. Seetõttu on tema ise ja tema koorid on pälvinud auhindu rahvusvahelistel konkurssidel. Preemiaid on võitnud ka Vaike õpilased ja nende koorid. Tema tööd kooridega jätkabTartus tema õpilane Triin Koch juhatades TÜ kammerkoori ja akadeemilist naiskoori.

Tunnustamaks kvaliteetse naiskoorimuusika viljelejaid toetab Vaike Uibopuu sihtkapital püsivalt tegutsevaid Lõuna-Eesti naiskoore ja nende dirigente.
Annetusi saab kanda SA Tartu Kultuurkapitali arveldusarvele
EE092200221011379347 Swedbank
EE251010102052050006 SEB pank
märgusõnaga "Uibopuu".

Tartu Kultuurkapital töötab avalikes huvides, seega on antavad toetused andjale ja saajale maksuvabad.

 

KARMEN PUIS, koori hääleseadja aastat 2016.

Karmen Puis on Vanemuise teatri ooperi- ja operetisolist ning lauluõpetaja H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis. Samas alustas ta ka ise lauluõpinguid, lõpetas Eesti Muusikaakadeemia laulu erialal ja omandas seejärel magistrikraadi. Lisaks arvukatele teatrirollidele on ta osalenud solistina suurvormide ettekannetel ja andnud soolokontserte