Neljapäeval, 19. mail kell 18 Tartu Ülikooli Narva kolledžis ja

 pühapäeval, 5. juunil kell 17 Tartu Ülikooli aulas

 Kontsertetendus akadeemilise koorilaulu arengust ja ülikooli rollist selles

 Semper sint in flore

 

 Kontsertetendus "Semper sint in flore" on pühendatud akadeemilise musitseerimise ja eelkõige koorilaulu ajaloole Tartus ja Eestis.

Kui muusika ja koorilaul on meil jätkuvalt au sees ja alati õilmitsemas, in flore, nagu kontserdi pealkirjas viidatud, siis teadustöö peab kõvasti pingutama, et järele jõuda.

Otsides uusi viise, kuidas akadeemiline tegevus ligitõmbavamaks muuta, on kontserdi kavva põimitud magistritöö kaitsmine. Selles saame aimu, milline muusika võis kõlada Tartus juba ülikooli asutamise ajal, millega tegelesid ülikooli muusikadirektorid alates 17. sajandist, kuuleme laule, mida laulsid Tartu üliõpilaskoorid möödunud sajandil ja jõuame mitme rahva laulude kaudu Eesti tänapäeva noorte heliloojate juurde, olles tuvastanud põhjused, miks üldse akadeemiline töötaja laulab.

Oma 30. sünnipäeva tähistav Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor võtab laulupeotunde tekitamiseks Tartus appi meeskoori "Gaudeamus". Kontsertetendus lõpeb akadeemilise tava kohaselt.

 

Dirigendid on Ülle Sakarias ja Lauri Breede (Tartus)

Lavastaja Heiti Pakk

Magistrandi rollis Kaarel Pogga

Klaveril Ragne Jõgeva (Tartus)

Kunstnik Kalle Paalits

Vilistlaskoori hääleseadja on Karmen Puis

 6. aprillil kell 18 on TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi hoones, Riia tn 23 ruumis 217 TÜAN vilistlaskoori kontsert „LAULAME ILMA ILUSAKS“. Kontserdile on oodatud ka Ukraina sõjapagulased. Sissepääs prii.

Kontserdi toetaja: 

Kolmapäeval, 15. detsembril on Tartu Kolgata kirikus (Veski tn 40)

JÕULUKONTSERT.

Laulavad TÜ Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor Ülle Sakariase juhatusel ja Alatskivi Kunstide Kooli laululapsed Made Ritsingu juhatusel.

Sissepääs prii.

Pane mask ette, võta koroonatõend ning ID-kaart kaasa ja tule varakult kohale!

 

 

LAULAME UKRAINA TOETUSEKS 5. märtsil kell 13  Tartu Raekoja platsil koos teiste kooridega. 

https://tartu.ee/et/uudised/tartu-koorid-laulavad-ukraina-toetuseks

 

 

Laulsime Kambja kirikus

 

14. novembril kõlas koori laul ilusas ja väga hea akustikaga Kambja kirikus. Meie esinemist kaunistasid sopran Karmen Puis ja orelil Anna Humal. Aitäh Kambja kirikule!

Laulame rõdul. Vasakul ees Karmen Puis, juhatab Ülle Sakarias

 

Pärast kontserti.

 

Alamkategooriaid