Klaipeda on ilus linn: laiad puudega ääristatud tänavad, pargid, rohkelt skulptuure, lilli, õitsvaid puid-põõsaid, jõgi ja muidugi – meri. Klaipedas saab nautida muusikat kontserdisaalides, muusikateatris, kaunites kirikutes, vabaõhulavadel ja tänavanurkadelgi.  

Võtsime osa Klaipeda Stasis Šimkuse nimelisest koorikonkursist. Konkurss oli kõrgetasemeline, teise vooru valiti 16 osalenud kollektiivist viis väga head koori, sh Ukraina lastekoor, Rootsi noorte naiskoor "Korallerna" ja kolm segakoori. Suure Merevaiguauhinna võitis tihedas konkurentsis Varssavi Tehnikaülikooli akadeemiline koor, dirigent Darius Zimnick. Väga põneva kava esitas Läti Kultuuriakadeemia segakoor "Sōla" Kaspars Ādamsonsi juhatusel.  Kuulajate südamed võitis kristallpuhaste häälte ja imetoreda kavaga Ukraina lastekoor "Lastivka". Konkursil nautisime suurepärasete kooride musitseerimist. Naiskooride kategoorias saime meie kolmanda järgu diplomi.

Meie kooril oli kontsert Klaipeda suures moodsas Püha Kazimiri kirikus, kus kandsime ette konkursivoorust erineva kava. Ootamatult tekkis meil hea võimalus proovida paari lauluga Kretinga võimsa vana Püha Neitsi Maarja kuulutamise kiriku akustikat. Selle kiriku kõrgest tornist saime heita pilgu rohelusse uppuvale Kretinga linnale, mis on Viljandi sõpruslinn.

Sõitu kaunistasid kõikjal õitsvad kastanid, sirelid ja õunapuud ning erkkollased rapsipõllud sinise taeva all. Laupäeva päikeselisel hommikupoolikul külastasime Palanga botaanikaaeda, merevaigumuuseumi ja tundime mõnu jalutuskäigust selles toredas suvituslinnas.

Meie kevadised kontserdid on 1. mail Tartu Eluringikeskuses ning 8. mail kell 18 Omicumis, Riia tn 23.


Tartu Eluringikeskuses ja Omicumis laulame peamiselt neid laule, millega läheme maikuu keskel Leetu, Kaipeda koorikonkursile. Klaipedas on meil kavas vanemat ja uuemat koorimuusikat. Selleks konkursiks õppisime leedu tänapäevase autori Dalia Kairaitytė kelmika laulu "Burna burna" ja vanamuusikast Orlando di Lasso kauni itaaliakeelse loo. Üle hulga aja laulame taas Anatoli Garšneki seatud "Jaanitulõlõ". Eesti kooriloomingust saab kuulda veel Eduard Tubina,  Sirje Kaasiku ja Rasmus Puuri lugusid.

Osaleme 16.–19. mail 2024 Klaipėda 23. Stasys Šimkuse nimelisel koorikonkursil.

 

Klaipėda on tuntud sadamalinnana (saksa keeles Memel). Helilooja Stasis Šimkuse eestvedamisel asutati 1924. aastal Klaipėdas konservatoorium, linnas tegutseb professionaalne muusikateater.

 

Pika traditsiooniga koorikonkursi eesmärk on edendada ja populariseerida koorikultuuri ja tutvustada nii uuemat kui ka klassikalist koorimuusikat. Osalevad nais-, mees- ja segakoorid, kooli- ja noortekoorid, sakraalmuusika ja folkloori esitajad, ansamblid. Lisaks konkursivoorudele toimuvad kooride ühiskontserdid Klaipėdas ja lähiümbruse linnades. Koore hindab rahvusvaheline žürii.

 

Vt lähemalt: https://www.aukuras.org/en/renginiai/international-stasys-simkus-choir-competition

 

1. juunil võtame osa kuuendast Võrumaa laulupeost Uma Pido Põlvas, Intsikurmu lauluväljakul. Selleks peoks õpime laulikutäie vahvaid võrukeelseid laule. No näiteks Rasmus Puur on viisistanud hümnilaadseks Paul Lehestiku luuletuse "Kas on viil ilmah ilosambat paika". Mitu laulu on Mari Kalkunilt ja kantakse ette koos temaga. Ja naiskoorid on kindlad, et "Naasõ' ei jätä'!" – kuraasikad sõnad on kirjutanud Triinu Laan, viisi Triin Norman. Tõotab tulla taas tore pidu.

Vaata lähemalt: https://umapido.ee/et/

 

22. juunil oleme osalised Tartu laulupeol "Õnn ja rõõm". Sellekski peoks õpime hulga kauneid laule. Naiskooride eelproovis 6. aprillil laulsime juba läbi kogu ettekantava repertuaari. Laulupidu kuulub loomulikult Tartu kui Euroopa kultuuripealinna 2024 sündmuste hulka.

Vaata lähemalt:  https://2024.tartulaulupidu.ee/yritused/tartu-laulupidu-onn-ja-room/

 

2022 - kolmekümne esimene lauluaasta

Koori dirigent on Ülle Sakarias ja hääleseadja on Karmen Puis, proovid toimuvad kaks korda nädalas.

5. märts, laulame Ukraina toetuseks koos teiste Tartu kooridega Raekoja platsil

06. aprill, kontsert "Laulame ilma ilusaks" Ukraina toetuseks Riia tn 23  TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudis, teelaud koos kontserdikülastajatega

24. aprill, Eesti Kammerkooride Festival Tamsalus, B-kat 5. koht, esinemine lõppkontserdil kahe lauluga

19. mai, kontsertetendus „Semper sint in flore” TÜ Narva kolledžis, magistrandi rollis Kaarel Pogga, stsenaarium ja lavastus Heiti Pakk, kunstnik Kalle Paalits, idee ja projektijuht Leeni Uba

05. juuni, TÜ aulas  juubeli kontsertetendus, kaastegevad näitleja Kaarel Pogga, meeskoor „Gaudeamus”, dirigent Lauri Breede, kontsertmeister Ragne Jõgeva

11. juuni, EMLSi ja ENLSi laulupäev „Kodu(l)ootus” Võru-Kubija Lauluväljakul

15. oktoober, kontsertetendus "Semper sint in flore" Viljandi Baptistikirikus. Magistri rollis Heiti Pakk, kaastegev meeskoor Sakala, dirigendid Ülle Sakarias, Kadi Ritsing, Liisi Toomsalu, klaveril Ragne Jõgeva

19. oktoober, esinemine Tartu Laulupeomuuseumi 30. aastapäeval kolme laulupidude repertuaaris olnud kooriteosega (M. Saar "Allik", V. Tormis "Modaalsed etüüdid", Ukraina rahvalaul (sdn M. Leontovõtš)  "Štšedrõk")

03. detsember, ENLS:  XXVI Tartu ja Tartumaa naiskooride laulupäev ja Lõuna-Eesti nais- ja neidudekooride advendikontsert "Jõulusära" kell 16 Tartu Pauluse kirikus, kunstiline juht Anneli Koppel, orelil Anna Humal; meie esitame eraldi: V. Tormis, "Modaalsed etüüdid" ja Ukraina rahvalaul "Štšedrõk (sdn M. Leontovõtš)

19. detsember, koori jõululaulude õhtu koos seenioride, sõprade ja Ukraina sõjaväele kaitsevõrke kuduvate ukrainlannadega Omicumi aatriumis, 11 kaunimat jõululaulu

2023 - kolmekümne teine lauluaasta

Koori dirigent on Ülle Sakarias ja hääleseadja on Karmen Puis, proovid toimuvad kaks korda nädalas.

19. veebruar, esinemine Ukraina sõjaväele varjevõrkude tegijatele

03. märts, kontsert Nõo Muusikakoolis

11.-12. märts, ELNS võistulaulmine B-kategoorias Tallinna Ülikooli aulas, B kategoorias V koht

26.-30. märts, rahvusvaheline koorifestival ja -konkurss "Golden Voices of Mont Serrat" Hispaanias, sh osalemine akadeemilise laulmise (I koht ja kulddiplom) ja folkloori (II koht ja hõbediplom) konkursivoorus, esinemine gelalakontserdil ja a capella kooride ühiskontserdil Monsterrati kloostri katedraalis.

28. mai, osalemine Järvamaa laulu- ja tantsupeol "Hingesugulane" Paides

21. juuni, esinemised TÜ loodus- ja täpisteaduste valdkonna bakalaureuseõppe ja magistriõppe lõpuaktustel TÜ aulas

8. november, kontsert Onicumis, Riia tn Tartus

10. november, kontsert Tartus, Korporatsioon Rotalia saalis koos EMÜ meeskooriga Gaudeamus ja Korportasioon Rotalia meeskooriga, dirigendid Ülle Sakarias, Lauri Breede ja Roland Viilukas.

19. november, kontsert Tallinna Advendikirikus koos TÜ naiskoori ja Tallinna vilistlaskooriga, dirigendid Ülle Sakaraias, Triin Koch

13. detsember, jõulukontsert "Helbeid" Kolgata kirikus koos Alatskivi Kunstide Kooli Made Ritsingu laululastega.


2024 – kolmekümne kolmas lauluaasta

Koori dirigent on Ülle Sakarias, hääleseadja Karmen Puis, proovid toimuvad kaks korda nädalas.

16.-19. mai, osavõtt koorifestivalist Klaipedas

1. juuni, VI "Uma Pido" Põlva Intsikurmus

22. juuni,  Tartu laulupeo "Õnn ja rõõm" peakontsert

 

Alamkategooriaid